У Бердичеві обговорили питання торгівлі з Білоруссю

У Бердичеві обговорили питання торгівлі з Білоруссю

3 жовтня 2019 року в Житомирській області (м .Бердичів) в рамках Другого форуму регіонів України та Республіки Білорусь відбулось засідання українсько-білоруської робочої групи з вирішення проблемних питань взаємного товарообігу. Об этом сообщает abnormal.in.ua со ссылкой на СМИ.

Як інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Житомирській області, Україна та Білорусь позитивно оцінюють рівень співпраці у рамках робочої групи з вирішення питань взаємної торгівлі продукцією тваринного походження


Держпродспоживслужба та Міністерство сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь позитивно оцінюють рівень співпраці компетентних органів обох держав у рамках робочої групи з вирішення проблемних питань взаємного товарообігу в частині застосування ветеринарно-санітарних заходів.


Таку оцінку дали Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа та заступник Міністра сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь Іван Смільгинь.


Учасники українсько-білоруської робочої групи обговорили питання співробітництва в сфері ветеринарного і продовольчого контролю, стан погодження форм міжнародних ветеринарних сертифікатів для використання в двосторонній торгівлі, перспективи включення підприємств до реєстрів, які надають право експорту продукції тваринного походження, а також розвиток подальшого двостороннього співробітництва між компетентними органами в сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарії України і Республіки Білорусь.


«Робота спільної українсько-білоруської групи побудована на фаховому рівні і спрямована на узгодження позицій з питань, які раніше були для обох сторін проблемними, а це насамперед погодження ветеринарних сертифікатів та проведення інспектування підприємств для виходу на ринки України та Білорусі. Зараз у вирішенні цих питань ми бачимо суттєвий прогрес», – заявив Володимир Лапа.


За його словами, що українська сторона прагне розвивати двосторонні відносини з метою збільшення обсягів взаємної торгівлі аграрною продукцією та обміну досвідом.


У свою чергу заступник Міністра сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь Іван Смільгинь теж висловив задоволення процесом взаємного виходу на ринки обох країн.


«Спільна діяльність у форматі робочої групи стала поштовхом для розвитку наших відносин, і за рік ми досягли чималих результатів, які відображаються у темпах росту взаємної торгівлі. Дуже приємно констатувати, що всі проблемні питання ефективно знімаються в рамках двостороннього фахового діалогу», – підкреслив заступник Міністра.


За результатами українсько-білоруської робочої групи Голова Держпродспоживслужби та заступник Міністра підписали протокол засідання, в якому констатували готовність розвивати подальше двостороннє співробітництво між компетентними органами в сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарії.


Сторони також наголосили на важливості оперативного обміну інформацією між компетентними органами України та Білорусі з метою синхронізації протиепізоотичних заходів, а також для запобігання занесенню та поширенню небезпечних інфекційних захворювань тварин.


Джерело статті: “https://zt.20minut.ua/Podii/u-berdichevi-obgovorili-pitannya-torgivli-z-bilorussyu-10948891.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя